Pożar budynku gospodarczego w Kamienicy Górnej

W dniu 17.02.2024 o godz. 10:08 otrzymuje zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kamienica Górna. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Naszej Jednostki oraz liczne siły i środki JOP z terenu Gminy Brzostek i zastępy PSP Dębica.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar budynku gospodarczego wielofunkcyjnego o kubaturze około 160 m2 objętego pożarem w którym znajdowały się pojazd, maszyny rolnicze oraz inne wyposażenie. Budynek był wyposażony w instalacje fotowoltaiczną zainstalowaną na dachu budynku. Inwentarz został ewakuowany przed przybyciem zastępów straży pożarnej. W bezpośrednim sąsiedztwie budynku objętego pożarem znajdował się budynek mieszkalny i gospodarczy które były zagrożone rozprzestrzenieniem się pożaru. 

Prowadzono działania gaśnicze w natarciu na palący się budynek i obronie zagrożonych budynków. Zbudowano punkt zaopatrzenia wodnego z pobliskiego potoku Kamienica z którego zasilano pojazdy na miejscu pożaru. Wodę pobierano również z sieci hydrantowej w miejscowości Nawsie Brzosteckie i dowożono na miejsce pożaru. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

Działania strażaków trwały blisko 7 godzin. W akcji gaśniczej uczestniczyły:

🚒 GBA OSP KSRG Brzostek
🚒 GCBA OSP KSRG Brzostek
🚒 SLRR OSP KSRG Brzostek
🚒 GBA OSP KSRG Siedliska Bogusz
🚒 GCBA OSP KSRG Siedliska Bogusz
🚒 GLM OSP KSRG Siedliska Bogusz + przyczepka Sp-gaz
🚒 GBA OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
🚒 GBA OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
🚒 SH-18 OSP OSP KSRG Nawsie Brzosteckie
🚒 GBA OSP Grudna Dolna
🚒 GBA OSP Grudna Górna
🚒 GBA PSP JRG nr 2 Dębica
🚒 GBA PSP JRG nr 1 Dębcia
🚒 SLRR PSP JRG nr 1 Dębica
🚓🚓 Policja
🚑 Pogotowie Energetyczne