Nowy Ford Ranger na wyposażeniu OSP Brzostek

Pod koniec stycznia Ochotnicza Straż Pożarna w Brzostku wzbogaciła się o nowy lekki samochód rozpoznawczo – ratowniczy Ford Ranger.
 
Samochód kosztował 215 865 zł, zakup był możliwy dzięki dotacjom z Funduszu Sprawiedliwości którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz budżetu Gminy Brzostek. Pojazd przygotowała i dostarczyła Firma Ford Germaz Wrocław.
 
Pojazd wyposażony jest m.in. w sygnalizację świetlno-dźwiękową Strobos, radiotelefon przewoźny Motorola, wyciągarkę elektryczną, zestaw PSP R1 oraz inny sprzęt ratowniczy wedle potrzeb. Pojazd został również obklejony i dostosowany do naszych potrzeb. Samochód będzie pełnił rolę pojazdu rozpoznania-ratowniczego. Dzięki hakowi holowniczemu jest przystosowany do ciągnięcia przyczepy z quadem ATV, łodzią czy przyczepy transportowej. Razem z tym pojazdem będzie stanowił integralny zestaw do działań poszukiwawczych i ratowniczych na obszarach trudnodostępnych lub z ograniczonym dostępem, ratownictwie wodnym i wedle innych potrzeb ratowniczych.
 
Zarząd oraz strażacy składają serdeczne podziękowania i dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu a w szczególności:
– Maria Kurowska – Poseł na Sejm RP
– Wojciech Staniszewski – Burmistrz Brzostku
– Lucyna Pruchnik – Sekretarz Gminy Brzostek
– Elżbieta Łukasik – Skarbnik Gminy Brzostek
– Radnym Rady Miejskiej w Brzostku