Przekazanie sprzętu w OSP KSRG Białka Tatrzańska

W dniu 24 września 2023 delegacja OSP Brzostek wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystości poświęcenia i przekazania trzech pojazdów ratowniczych dla Jednostki OSP KSRG Białka Tatrzańska. Pierwszy z nich: ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy 6×6, marki Renault ze zbiornikiem wodnym o pojemności dziesięć tysięcy litrów. Kolejny pojazd to terenowy lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy marki Ford.
Ostatnim pojazdem jest Quad marki Can-Am 6×6 z platformą do ewakuacji osób z trudno-dostępnych terenów górskich lub stoków narciarskich. Pozyskany sprzęt będzie dużym wsparciem w działaniach podejmowanych przez białczańską Jednostkę.
Uroczystość rozpoczęto od zbiórki kompani, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej z OSP Jurgów oraz zaproszonych gości. Po przemarszu do kościoła odbyła się msza święta w intencji strażaków miejscowej jednostki OSP, której przewodniczył kapelan gminny ks. Władysław Pasternak w asyście proboszcza białczańskiej parafii ks. Jana Byrskiego.
Uroczystość poświęcenia i przekazania nowych samochodów ratowniczo- gaśniczych była okazją do wręczenia odznaczeń dla najbardziej zasłużonych strażaków Jednostki OSP Białka Tatrzańska.
Ochotnicza Straż Pożarna w Białce Tatrzańskiej to jedna z najlepiej wyposażonych Jednostek OSP w powiecie Tatrzańskim posiada w swoim podziale bojowym nowoczesne pojazdy i sprzęt ratowniczy do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w szerokim zakresie.
Zarząd oraz strażacy Ochotnicza Straż Pożarna Brzostek składają gratulacje dla całej Jednostki OSP Białka Tatrzańska oraz życzymy dalszych sukcesów i nieustannego rozwoju oraz owocnej współpracy między naszymi Jednostkami.