Strażacki Piknik w Błażkowej

W ramach akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo” strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle czynnie włączyli się w organizację strażackiego pikniku, który odbył się 19 sierpnia w miejscowości Błażkowa.

Główną atrakcją pikniku był turniej piłki nożnej o puchar komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. W turnieju wzięło udział 8 drużyn: OSP Błażkowa, OSP Brzyska, OSP Kłodawa, OSP Lipnica Dolna, OSP Łysa Góra, OSP Jodłowa, OSP Święcany oraz reprezentacja KP PSP w Jaśle, która po zaciętej walce została zwycięzcą turnieju. Strażackie drużyny rywalizowały ze sobą także w konkurencji przeciągania liny, w której najlepsza była reprezentacja OSP Kłodawa.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz strażacy mogli oglądać pokazy sprzętu i umiejętności służb mundurowych m.in. pokaz ratownictwa technicznego przeprowadzony przez strażaków z OSP KSRG Brzostek oraz OSP KSRG Brzyska oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy który przeprowadzili druhowie z OSP KSRG Brzostek. Dodatkowo organizatorzy przygotowali szereg innych atrakcji: przejazdy bryczką, zjeżdżalnie gry i zabawy dla dzieci o tematyce strażackiej.

Na zakończenie pikniku komendant powiatowy PSP w Jaśle st. bryg. Marek Górniak wraz z przedstawicielami Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzyskach wręczył puchary i medale dla najlepszych drużyn, zaprosił wszystkich do udziału w turnieju w przyszłym roku oraz podziękował jednostkom OSP za przeprowadzone pokazy.

Opracowanie: mł. ogn. Piotr Wojdyła, KP PSP w Jaśle