Ćwiczenia Komora Ogniowa

W dniu 18.11.2017 zorganizowano ćwiczenia praktyczne na poligonie w miejscowości Łososina Górna koło Limanowej (woj. małopolskie). W ćwiczeniach udział wzięło 5 strażaków z OSP Brzostek. Tematem zorganizowanych ćwiczeń były pożary wewnętrzne. Po weryfikacji uczestników, przedstawiono zasady BHP oraz założenia. Umówiono również zasady działania oraz posługiwanie się kamerą termowizyjną. Ćwiczenia zakładały demo pożaru, operowanie prądami wody, poszukiwanie osób zaginionych w strefie zadymionej z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Tego typu ćwiczenia w kontenerze ogniowym mają na celu przygotowanie strażaków do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych oraz podniesienie poziomu ich świadomości odnośnie zagrożeń wynikających z pracy w środowisku pożarowym. Zajęcia prowadzili instruktorzy PSP posiadający uprawnienia do realizowania zajęć z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych kpt. Jakub Krzyżak oraz st. asp. Tomasz Michura z JRG Limanowa. Organizatorem ćwiczeń była Ochotnicza Straż Pożarna w Brzostku.

W ćwiczeniach łącznie udział wzięło 12 strażaków z jednostek OSP KSRG Brzostek, OSP KSRG Stobierna, OSP KSRG Biecz, PSP Gorlice, PSP Stalowa Wola, OSP Czermna.

Słowa podziękowania dla instruktorów za poświęcony czas i przekazaną wiedzę oraz wszystkim osobom za pomoc w organizacji wyjazdu na ćwiczenia. Dziękujemy również za bardzo miłe przyjęcie przez OSP KSRG Łososina Górna.  Podziękowania dla firmy Fenix.Market, która już na stałe jest z nami i Nas wspiera w organizacji ćwiczeń czy warsztatów.